Podsumowanie ?0?0 - czy było spoko?

Czwartek, 31 Grudzień 2020

Grudzień toczy się do celu, tzn. do 2021 roku. Jeszcze kilka godzin. Oby nie na letnich oponach, bo na zakręcie to będzie niespodzianka. Jednak cała dygresja polega na tym, że jakiś etap istnienia się skończył. A jak dobrze mniemam to skończył się, przez…ludzi.
 
Bez zaskoczenia.
 
Ale, żeby piwa się nie napić z ziomalami na powietrzu!?
 
Pomijając, że jako państwo jesteśmy podzieleni to dodatkowo powinniśmy zachowywać dystans społeczny dla własnego bezpieczeństwa.
 
No nieźle.
 
Kiedy tam ludzie żyli w grupach, co inaczej by nie przetrwali. Tworzyli osady. Mieli swoich przywódców, królów itd. Tak to na przykładzie Pilicy, jak i na całym świecie było całkiem podobnie. Co istotne to głównie pili piwo.
 
„Gdyby nie piwo z Pilicy, Konstanty nie poznałby Marii”. No, przecież.
(hasło odnosi się do Marii Józefy Sobieskiej oraz Konstantego Sobieskiego, syna króla Jana III Sobieskiego. 22 września 1730r. Maria Józefa kupiła Pilicę wraz z zamkiem i okolicznymi dobrami, gdzie mieszkała. Była również fundatorką Klasztoru Franciszkanów w Pilicy).
 
A teraz zasadnicze pytanie: kto ukradł śnieg? Ktoś, coś?
 
Kiedyś to się żyło na spokojnie bez stresu…za 2 złote na dzień. Dwie drożdżówki i dwie oranżady…piękne czasy. A teraz tylko epidemie, globalne katastrofy.
 
Przejdźmy do podziemia, a wraz z nim do premiery właśnie muzyki podziemia. Browar Pilica mocno wspiera poczynania Przyjaciół z Versus Gang (Gliwice), który pojawił się kilka dni temu się na odbiornikach z dobrym przekazem. SZTOSSS!
 
Planów na 2021 jest wiele, ale ile uda się zrealizować to ciężko powiedzieć.
 
2020 rok ostatecznie dla Browaru Pilica okazał się szczęśliwy. Działamy i idziemy do przodu. Ból pleców jest w tym momencie miarą doświadczenia jakie zebraliśmy w tych ostatnich epidemicznych 9-ciu miesiącach.
 
Ważne słowa podziękowania dla wszystkich osób, które wpierały polski kraft, wspierały Browar Pilica. Dziękujemy za ten mimo wszystko wspaniały wspólny rok i ściskamy mocno.
 

A więc w skali całego 2020 roku...
Jesteśmy rodzinnym browarem kontraktowym i bardzo nas cieszą 4 premiery naszych piw. Plan zakładał około 10, ale 4 też dobre.
 
Jeszcze bardziej nas cieszą nagrody, które uzyskaliśmy. Najpierw Hellżbieta – Rye Stout, brązowy medal na międzynarodowym konkursie piw rzemieślniczych London Beer Competition (Londyn 2020). Niespełna dwa miesiące później wspaniałe zaskoczenie, The PLCA Show – American IPA zdobywa złoty medal na Chmielaki Krasnostawskie 2020 w kategorii piw w stylu Bitter, English IPA, American IPA, NZ IPA.
 
Jeżeli tylko zdrowie i odporność na to pozwoli, to w przyszłym roku czekają nas kolejne mniejsze i większe kroki w działalności browaru.
 
Naszym Przyjaciołom z Browaru ReCraft dziękujemy za stałe wsparcie, dzielenie się doświadczeniem i możliwości warzenia pysznego piwa. Cieszymy się z tej współpracy, z jednym z najlepszych browarów w Polsce. Wkrótce kolejne warzenia! Przyjaciołom z PolishHops dziękujemy za niezwykłe polskie odmiany chmielu! Dziękujemy ekipie Playstop Division za kolejny mega rok współpracy, nie możemy doczekać się pomysłów w 2021 roku!

A w kwietniu mamy 2 lata!
 
Pilica jest wspaniałym miejscem, zaglądajcie i odwiedzajcie nasze miasto!
 
Samych serdeczności i pomyślności w Nowym Roku 2021! Na zdrowie!
 
Powietrzna piątka! (Air Five!)

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich
Czy masz ukończone 18 lat?

Tak / Nie

Web only for adults
Are you 18 years old?

Yes / No