Pół roku od ostatniego wpisu! Back to reality!

Niedziela, 6 Wrzesień 2020

Wow! Pół roku minęło od ostatniego wpisu na naszym blogu.

To nie dlatego, że nie chcieliśmy się z Wami spotkać poprzez treści pisane. Chodzi o to, że wielu przedsiębiorców miało większe lub mniejsze obowiązki z przystosowaniem się do nieoczywistej rzeczywistości. Dopadło to też nas. Odrobiliśmy pracę domową ze szkoły przetrwania niczym Bear Grylls i zaczynamy nowy rok szkolny, a raczej kolejny etap istnienia na rynku piw rzemieślniczych.
 
Ok, „kulam się” do meritum.
 
I oto wietrzymy blogową garderobę. Wyrzucamy kostki molowe, zupełnie nieprzydatne. Większych dziur na koszulkach nie mamy, więc można się przebrać i wyjść z domu.
 
Epidemia się rozpoczęła, a my po pachy przygotowani na początek sezonu. No, urodziny w kwietniu to ostatecznie kameralne mieliśmy. Te pierwsze. Z Fabrykantem, z MO.ESem…impreza się udała można tak to uznać. Oglądaliśmy filmy na Netflixie. Abonament roczny do czegoś zobowiązuje.
 
Potem skończył się lockdown. No to trzeba coś uwarzyć, bo magazyn zaczynał świecić pustkami. Na start klasyczny bawarski styl Hefeweizen o wdzięcznej nazwie Tu Rządzi Pszenica. Idziemy w klasykę? American IPA była następna, ale zanim.
 
W lipcu dostaliśmy wiadomość email od London Beer Competition 2020. Nasza Hellżbieta w stylu Rye Stout zdobyła The Bronze Medal na międzynarodowym konkursie piw rzemieślniczych. Browary biorące udział były absolutnie z całego świata.
 
BANG! I to jest niesamowite wyróżnienie dla nas. Hellżbieta planuje swój powrót w 2021 roku razem z MO.ESem.
 
Jak każdy wie, większość festiwali piw rzemieślniczych w tym roku się nie odbyło. Sami ze względów bezpieczeństwa Waszego i naszego, zrezygnowaliśmy z udziału. Również 50. Chmielaki Krasnostawskie zostały przeniesione, na które najbardziej nie mogliśmy się doczekać. Ogromne, rocznicowe wydarzenie. Nie mniej jednak…Konsumencki Konkurs Piw Rzemieślniczych się odbył. Łącznie zgłoszonych zostało 322 piwa w 15 kategoriach z browarów z Polski, Czech oraz Niemiec.
 
I wygraliśmy!
 
Nasze najnowsze piwo American IPA – The PLCA Show zdobyło złoty medal w swojej kategorii. Po szczegółowe wyniku zapraszam na fb fanpage Chmielaków Krasnostawskich.
 
RRRRRA TA TA TAA! Sytuacja w Polsce i na świecie nie napawa optymizmem, ale takie nagrody dodają wiatru w skrzydła.
 
Lecimy dalej!

Współpracowaliśmy podczas wydarzenia biegowego Cross Activ, a także z bardzo wyszczekanym i genialnym spotkaniem miłośników Latających Psów, czyli wyścigów zaprzęgowych. 

Powstało w międzyczasie kolejne nasze hasło: GDYBY NIE PIWO Z PILICY, KONSTANTY NIE POZNAŁBY MARII. Jako nawiązanie historyczne do Marii Józefy Sobieskiej i Konstantego, syna króla Polski Jana III Sobieskiego. Maria Józefa przez wiele lat zamieszkiwała Pilicę jak również była w posiadaniu jej dóbr.

Na ten rok, choć skromny rok, przygotowaliśmy jeszcze co najmniej dwie premiery piw.
 
Nie zdradzając szczegółów, czekajcie na nadchodzące dobre wieści jak i szukajcie naszych legend na etykietach. Każde piwo to inna legenda. Krótkie, ale treściwe prosto z tajemniczej i zaczarowane Pilicy. Kto jeszcze nie wie, ten niech się dowie. Wszystkie wylatują z pod pióra kosmity i żonglera słowem, Arkadiusza. 
 
Rozpoczęliśmy również projekt Restauracji Patronackich. Raczkujemy, ale będzie więcej miejsc ze świetną strefą gastro i piwem z Browaru Pilica. Zapraszamy do współpracy.
 
W międzyczasie ogarniamy inne projekty, o których już niebawem!
 
Ukłony w Waszą stronę prosto z Pilicy! Słyszymy się! Widzimy się!
 

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich
Czy masz ukończone 18 lat?

Tak / Nie

Web only for adults
Are you 18 years old?

Yes / No